6 Nisan 2014 Pazar

I Hear Your Voice/너의 목소리가 들려 (2013)

Jang Hye-Seong kamu avukatı olmaya çalışan başarısız bir avukattır. Savunmalarını yaparken savunduğu kişiyi dinlemeyen, hep aynı cümleleri kurarak konuşarak nam salmıştır hatta. Hikaye Hey-song'un kamu avukatlığı sınavına girişi ile başlıyor.

Hye-song lisede öğrenciyken annesi ile bir hakimin evinde çalışmaktadırlar. Hakim'in kızı Do-yeon ile aynı okula giden Hye-seong; Do-Yeon'un dışarıdan mükemmel görünen karakterinin tüm kötü yanlarını bilmektedir. Bir akşam Do-yeon'un doğum günü kutlanırken Hye-song servis yapmak için Do-yeon ve arkadaşlarının yanına gider. Do-yeon'un gözüne bir havafişek gelir ve suçsuz olduğu halde Hye-song suçlanır. Üstelik Do-yeon'da görmediği halde onun yaptığını söyler.

Hye-song ve annesi bir iftira sonucu başka biryerde yaşam kurmak zorunda kalır ve Hye-song liseden atılır.

Fakat olay bununla bitmez. Hye-song ve Do-yeon son kez olayları konuşmak için buluştuklarında bir trafik kazasına şahit olurlar. Bir tır, içinde bir çocuğunda bulunduğu bir arabaya çarpar ve tır şöforü araçtakilerin ölmediğini anlayınca demir çubukla şöforü öldürür.Şöfor tam çocuğu öldürecekken Hye-song tam bu sırada tır şöforünün fotoğrafını çeker ve adam tarafından görülürler.

Do-yeon ve Hye-song o gece kaçarlar ve sonrasında olaya tanıklık etmek konusunda iddiaya girerler.

Park Soo-ha; insanların düşüncelerini okuma yeteneğine sahip bir çocuktur. Birgün babası ile bir trafik kazası geçirirler ve kazaya sebep olan tır şöforü babasını öldürür. Soo-ha mahkemede bi çare kendine inanılmasını beklerken Hye-song adlı bir kızın yardımı ile babasının katilini mahkum ettirir. Fakat Hye-song'un korkusunu görünce onu korumaya söz verir.

İşte geçmişi bu şekilde kesişmiş olan Do-yeon, Soo-ha ve Hye-Song'un kaderi çok değişik hallerde yine birleşecektir.

Özetle bukadar bilgi vereyim size. Ben hiç dizi konusunu okumadan başladığımdan müptela gibi izledim :) 2 gün işe uykusuz gittim ^^Jang Hye-Song:

Dizi boyunca yer yer beni sinir krizine soksada bu kadını gayet başarılı bulduğumu belirtmeliyim. Zaten kendisi More Than Blue ile bilinçaltımızda yer etmiş bir kişidir :) Şuan God's Gift'te döktürüyor bu dizidede kesinlikle çok iyi can vermiş rolune bravo.

Park Soo-ha:

Gene çok süper bir başrol karakterdi. Romantizm desen 10 puan, Zeka desen 10 puan :) Ama bu çırpı bacaklı çocuk nasıl olurda etrafını saran 10 çocuğu birden dövebiliyor anlamadım :) İlk bölümlerdeki şirinlikleri ayrı son bölümlerdeki hafıza kaybı durumunda dumur tavırları ayrı güzeldi. Kendisini seviyor başarılarının devamını diliyoruz :)Yoon Sang-hyeon:

Oskacığımız çok denişik bir roldeydi. İdealist avukattan-hamam işletmesine kadar uzun bir süreç yaşadı. Dizinin en çok güldüren karakterlerinden biriydi :)

Eo Chom-Sik:

Son zamanların en iyi anne karakterine can verdi teyzem. Yargıç amcaya verdiği ayarla katil adama verdiği ayarlar 10 numaraydı. Baya ciğerime işledi teyzeeem pambık teyzeeem :)

Seong-Bin:

Bu kızı her izlediğimde durdurup nail-artlarına baktım. Koreye gidersem bir bavul oje götürüp sokağa nail art tezgahı açacağım kendisinden aldım gazı. 2 el 20 wonmuş :)

Bayadır dizi tavsiyesi yazmamıştım. Dizide özellikle aşk itirafı içeren birkaç sahne var ve çok tatlı. Soo-ha'nın düşünce okuması olayı ile yapılan esprilerde çok güzel :) O yüzden zaman kaybı değil ve izlenilesi bir dizi.

Trailer'a buyrun;
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder